Соціальні мережі, які починалися як платформи для спілкування та обміну фотографіями, перетворилися на потужну зброю, що використовується для маніпулювання думками та діями людей.
Компанії, що досліджують пізнавальні функції, розробили ефективні методики використання вразливостей людського мозку. Ці методики втілюються у відео та повідомленнях, які націлені на формування думок та вплив на поведінку користувачів
Кембриджська аналітична компанія, звинувачена у використанні персональних даних 50 мільйонів користувачів Facebook для маніпуляції виборами у США, є одним із прикладів такого зловживання.
Соціальні мережі також використовуються для розповсюдження фейкових новин та пропаганди, а також для створення ілюзії масової підтримки певних ідей чи політиків. Фейкові ферми тролів створюють численні облікові записи, які поширюють пропаганду, дискредитують опонентів та впливають на вибори.
Революції кольорів, що відбулися у таких країнах, як Киргизстан, Україна та Ліван, продемонстрували, як соціальні мережі можуть бути використані для мобілізації протестів та повалення урядів.
Експерти попереджають, що соціальні мережі стали зброєю масового знищення, яка використовується для підриву демократії, розпалювання конфліктів та маніпуляції мільйонами людей по всьому світу.