Липень 2024 року став найспекотнішим липнем за всю історію спостережень на Землі. Це вже 14-й місяць поспіль, коли фіксуються рекордно високі температури.
Згідно з даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), середня температура поверхні планети в липні була на 1,21 градуса Цельсія вище, ніж середній показник за 20 століття.
Клімат у цифрах
Липень 2024
Середня липнева глобальна температура поверхні була на 2,18 градуса F (1,21 градуса C) вище середнього показника 20-го століття в 60,4 градуса F (15,8 градуса C), що стало найтеплішим липнем у 175-річному глобальному рекорді NOAA. Липень 2024 року також став 14-м місяцем поспіль рекордно високих температур на планеті.
Минулого місяця температура була вищою за середню на більшій частині земної поверхні, за винятком Аляски, півдня Південної Америки, східної Росії, Австралії та західної Антарктиди. В Африці, Азії та Європі був найтепліший липень за всю історію спостережень, тоді як у Північній Америці був другий найтепліший липень.
Глобальна температура океану стала другою найтеплішою за всю історію спостережень, поклавши край серії рекордно високих температур, яка тривала 15 місяців поспіль. Температура поверхні моря була вищою за середню в більшості районів, тоді як у частинах тропічної східної частини Тихого океану та південно-східної частини Тихого океану була нижчою за середню.
З року в рік
Починаючи з початку року (січень-липень) глобальна температура поверхні була на 2,30 градуса F (1,28 градуса C) вище середнього показника 20-го століття, що робить його найтеплішим з початку року в історії. В Африці, Європі та Південній Америці спостерігалися найтепліші температури з початку року.
Відповідно до Global Annual Temperature Rankings Outlook NCEI, існує 77% ймовірність того, що 2024 рік буде визнаний найтеплішим роком за всю історію спостережень, і майже 100% ймовірність того, що він увійде до першої п’ятірки.
• Найспекотніший липень в історії: Температура повітря була вище середнього на більшій частині планети. Африка, Азія та Європа зафіксували рекордні температури для цього місяця.
• Океан також нагрівається: Глобальна температура океану була другою за всю історію спостережень.
• Морський лід тане: Липень мав друге найменше покриття морським льодом за 46 років.
• Тропічна активність знижена: У липні було менше штормів, ніж зазвичай, проте ураган Берил став найранішим ураганом 5 категорії в історії Атлантичного океану
Не забувайте: Ці кліматичні зміни є тривожним сигналом про глобальне потепління. Важливо діяти зараз, щоб зменшити негативні наслідки для нашої планети.