У Кропивницькому розпочали виробництво електроенергії з біогазу, який утворюється на міському сміттєзвалищі. Нова технологія дозволяє отримати електрику з відходів, що вже забезпечує світлом майже тисячу квартир
Спеціальна машина пробурює свердловини у товщі сміттєзвалища, збираючи біогаз, який потім використовується для когенераційної установки. Раніше, біогаз, що утворювався через гниття відходів, був джерелом екологічних проблем, оскільки сміттєзвалище постійно тліло та горіло. Тепер, завдяки новій системі, газ збирається та використовується для виробництва електроенергії.
«Ця технологія дозволяє нам закупорити в тілі сміттєзвалища звалищний газ, біогаз, який ми потім відбираємо для когенераційної установки та виробництва електроенергії», — розповів представник комунального підприємства.
Зазначається, що електроенергія, вироблена з біогазу, подається в єдину енергосистему країни. Через складну ситуацію з електрикою, виробництво світла зі сміття вирішили розширювати, добурюючи ще 14 свердловин.
«Це приблизно +23% по потужності. Ми продовжуємо даний проект, бо він дійсно хороший в плані і екологічному, та для міста, так і для тяжкої енергетичної системи України в наш час», — зазначив представник підприємства.
З початку року, зі сміття вже добули майже 2 мільйони кіловат-годин електроенергії.