Ентоні Блінкен. Фото з відкритих джерел
11 вересня до Києва з візитом прибули державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Британії Девід Леммі. За словами політолога та директора центру політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, вірогідність надання дозволу бити вглиб РФ західними ракетами зараз зросла.
Про це він сказав в ефірі Громадського радіо
Візит держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Великобританії Джеймса Клеверлі до Києва може стати доленосним для України, адже в результаті візиту очікується оголошення про можливий дозвіл на використання далекобійної західної зброї українськими військовими.
Як зазначає політолог Володимир Фесенко, Такий «зворотній жест» зі сторони країн Заходу може бути пов’язаний з тим, що Іран порушив раніше досягнуті неофіційні домовленості, надавши Росії балістичні ракети. Подібні дії з боку Росії підвищують ризики для України у повітряній війні, тому Захід готовий відреагувати, надавши Україні більш потужну зброю для захисту.
«Візит Блінкена і Клеверлі в Київ був запланований для участі в Кримській платформі та для знайомства з новим українським міністром закордонних справ Андрієм Сєбигою, але імовірність отримання дозволу на застосування далекобійної західної зброї не виключається», — заявив Володимир Фесенко.
Щодо заяв про надання дозволів, політолог зазначив, що вони можуть прозвучати не лише в Києві від Блінкена та Клеверлі, а й від президента США Джо Байдена під час його зустрічі з прем’єр-міністром Великобританії.
Експерт також висловив припущення, що дозвіл може бути надано не на всю західну далекобійну зброю, а лише на певні види ракет, такі як британські Storm Shadows. А щодо дозволу на американські ATACMS, то це питання, на думку Фесенка, може вирішуватися пізніше, можливо, під час зустрічі Байдена із Зеленським в США.
«Зростання ймовірності отримання дозволу бити вглиб РФ обумовлене значною активністю української дипломатії та топчиновників, а також передачею Росією іранських балістичних ракет. Це порушення домовленостей, і партнери України розуміють, що має бути зворотній жест», — пояснив політолог.